Brian Cox’tan Napolyon rolündeki Joaquin Phoenix’e eleştiri: ‘Gerçekten berbattı’

‘Succession’ dizisindeki rolüyle tanınan Emmy ve Altın Küre ödüllü İngiliz oyuncu Brian Cox, Londra’da düzenlenen HistFest’te konuşmacı olarak yer aldı. Cox, Ridley Scott’ın “Napoleon”u da dahil olmak üzere çeşitli konulara değindi.

Beyazperde’nin The Standard’dan aktardığına göre, Cox, Oscar adayı tarihi drama hakkında “Korkunç” dedi. Cox sözlerine şöyle devam etti:

“Joaquin Phoenix’ten gerçekten berbat bir performans. Gerçekten dehşet verici. Ne düşündüğünü bilmiyorum. Bunun tamamen onun hatası olduğunu düşünüyorum ve Ridley Scott’ın ona yardım ettiğini düşünmüyorum. Bunu Joaquin Phoenix’ten çok daha iyi oynardım, bunu size söylüyorum. Bunun iyi bir drama olduğunu söyleyebiliriz. Hayır, bunlar yalan.”

‘MEL GIBSON HARİKAYDI AMA BİR SÜRÜ YALAN VARDI’

Cox gişe rekorları kıran film yapımının ihtiyaçlarını karşılamak için tarihsel doğruluğun feda edilmesi konusunu daha geniş bir şekilde ele alarak dikkatini türdeki başka bir filme çevirdi. Mel Gibson’ın 1995 Oscar ödüllü “Braveheart” (Cesuryürek) filminde Cox, Gibson’ın canlandırdığı William Wallace’ın amcası ve filmde bir nevi akıl hocası olan Argyle Wallace rolünü üstlenmişti. Bu filmde de “bir sürü saçmalık” olduğunu söyleyen Cox, “Mel Gibson harikaydı ama bir sürü yalan vardı. Fransız prensesini asla hamile bırakmadı. Bu film tam bir saçmalık” dedi.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x